Prezent dla naszych Darczyńców!

Abed Msziho Neman z Karabasz, "Seyfo. Ludobójstwo, o którym nie wolno mówić", tłum. prof. Michael Abdalla, wyd. Agape
Abed Msziho Neman z Karabasz, „Seyfo. Ludobójstwo, o którym nie wolno mówić”, tłum. prof. Michael Abdalla, wyd. Agape

Dla każdego i każdej z Państwa, którzy zechcecie wesprzeć naszą działalność, przygotowaliśmy prezent – książkę, która jest tłumaczeniem relacji świadków ludobójstwa asyryjskich chrześcijan w XX wieku.

Abed Msziho Neman z Karabasz spisał relacje tych nielicznych, którzy przeżyli okres ludobójstwa chrześcijan. Relacja została przetłumaczona przez naszego przyjaciela, prof. Michaela Abdallę i wydana dzięki wydawnictwu Agape.

Staramy się popularyzować tę pozycję ze względu na temat, który porusza. To właściwie jeden z naszych fundamentów, przez które podjęliśmy się naszej misji.

Dlatego każda osoba, która wesprze nas datkiem w kwocie co najmniej 50 zł, otrzyma od nas w prezencie egzemplarz książki wydanej zaledwie rok temu. Nie nakładamy przy tym żadnych kosztów wysyłki na Darczyńcę. Prosimy tylko o zgłoszenie chęci otrzymania podarunku oraz wysłanie potwierdzenia wpłaty na adres: pieknapolska.pd@gmail.com.

Sama książka nie jest dziełem historycznym w naukowym tego słowa znaczeniu. Młody chrześcijanin, który żył w czasie dokonywanego przez tureckich żołnierzy oraz kurdyjskich bandytów ludobójstwa, spisał relacje, które mu przekazano oraz to, co widział sam. Oprócz tego redakcja zajmująca się przygotowaniem książki umieściła wiele przypisów, które wyjaśniają, gdzie dokładnie rzecz miała miejsce, podaje bardziej realne liczby w miejscach, gdzie autor relacji mógł się pomylić lub zostać wprowadzony w błąd.

Po przeczytaniu książki z pewnością wielu z Was odczuje sympatię wobec narodu, który wycierpiał wiele. Bez przesady można powiedzieć, że to, co my przeżyliśmy na Wołyniu w latach 40., Asyryjczycy przeżyli 30 lat wcześniej.

Zachęcamy do odsłuchania świeżej recenzji książki poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *